لوگو افرا مشاور
خدمات مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

دریافت مشاوره تحصیلی جهت کسب آمادگی برای آزمون‌های مختلف و برنامه‌ریزی درست، بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. مشاوره تحصیلی مدرسه، دانشگاهی و نظام وظیفه در حال حاضر نقش بسیار پر رنگ‌تری نسبت به گذشته دارد و بیشتر مورد توجه عموم قرار گرفته است.

امروزه بسیاری از خانواده‌ها درگیر آزمون‌های تیزهوشان و یا کنکور فرزندانشان می‌باشند و فرصتی برای مراجعه حضوری برای مشاوره تحصیلی مدرسه، دانشگاهی و نظام وظیفه را ندارند. به همین دلیل، مشاوره تلفنی یا مشاوره آنلاین می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای این افراد باشد.

ممکن است برخی از افراد برای استفاده از مشاوره تحصیلی با محدودیت زمان شدیدی مواجه باشند به صورتی که حتی خروج از منزل و مراجعه به محل مشاوره زمان زیادی را از آن‌ها صرف کند، اگر شما هم به مانند خیل عظیمی از افراد قصد دارید تا با کمترین هزینه و با صرف کمترین زمان از خدمات مشاوره تحصیلی استفاده کنید می‌توانید از طریق تماس تلفنی با مشاورین خبره و با تجربه کلینیک تخصصی افرا مشاور ارتباط برقرار نمایید.

مشاوره تحصیلی چیست؟

بسیاری از افرادی که تصمیم می گیرند تا در کنکور سراسری و یا هر آزمونی به موفقیت برسند، تصور می‌کنند با مطالعه زیاد می‌توانند حتماً موفق شوند، اما ضروری است که مطالعه و کار‌های شما همراه با برنامه‌ریزی باشد تا بتوانید به سمت موفقیت گام بردارید. مشاوره تحصیلی می‌تواند کمک زیادی در این زمینه به شما کند.

مشاوره تحصیلی به این دلیل می‌تواند یکی از عوامل موفقیت شما باشد که یک فرد با تجربه می‌تواند در مورد تدوین یک برنامه مطالعاتی با شما صحبت کند و شما را آگاه سازد که نحوه اصولی برنامه‌ریزی به چه شکل است و شما با رعایت نکاتی که مشاور تحصیلی می‌گوید و داشتن همت و پشتکار می‌توانید به همه اهدافی که در سر دارید برسید.

همه ما در در طول شبانه روز ۲۴ ساعت زمان داریم و علت این که بعضی از افراد موفقیت را تجربه می‌کنند و برخی از افراد هیچ زمانی گام مثبتی رو به جلو بر نمی‌دارند و همیشه درجا می‌زند ممکن است همین داشتن برنامه‌ریزی و کمک گرفتن از راهنمایی‌های مشاور تحصیلی باشد. مشاور تحصیلی علاوه بر اینکه بایستی به برنامه ریزی و تدوین راهکارهای مهم بپردازد، بایستی بسیار از اختلالات نوجوانان مانند اختلالات خواب را نیز بررسی و رفع نماید.

مشاره تحصیلی دبیرستان

انواع مشاوره تحصیلی

در زمانی که دانش‌آموز و یا والدین دانش‌آموز دچار وضعیت استرس و سردرگمی می‌شوند لازم است تا چالش‌های خود در مسیر تحصیل را با یک مشاوره تحصیلی خوب در میان بگذارند. انواع مختلفی از مشاوره وجود دارد که شما را در مسائل مختلفی راهنمایی می‌کند. برخی از انواع مشاوره های درسی به شرح زیر می‌باشد:

 • مشاوره انتخاب رشته از پایه نهم به دهم
 • مشاوره تغییر رشته در هر مقطع تحصیلی که هستید از پایه متوسطه تا دکتری
 • مشاوره کشف استعداد شما
 • مشاوره نحوه مطالعه و نحوه تست زدن
 • مشاوره انتخاب رشته کنکور
 • مشاوره برنامه‌ریزی برای کنکور
 • مشاوره انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد
 • مشاوره آمادگی برای آزمون آیلتس
 • مشاوره آزمون لیسانس به پزشکی
 • مشاوره انتخاب رشته و مصاحبه دکتری
 • مشاوره مدیریت استرس و غلبه بر آن
 • مشاوره ادامه تحصیل در خارج از کشور
 • مشاوره انتخاب کلاس و اساتید
 • مشاوره انتخاب منابع صحیح مطالعه

مشاوره تحصیلی مدرسه و دبیرستان

یکی از مهم‌ترین مسائل در پیشرفت تحصیلی و ارتقا سطح فکری و علمی یاری گرفتن از مشاوران تحصیلی است. در صورتیکه به این امر مهم توجه کافی نشود ممکن است خسارات جبران ناپذیری شامل حال افراد شود که آینده او را تحت تأثیر قرار دهد.

آینده تحصیلی و شغلی افراد از طرفی خودشان و از طرفی خانواده‌ی آن‌ها را درگیر خود خواهد کرد. برای پیشگیری از خسارت‌های ناشی از این قبیل کم توجهی‌ها بهترین راهکار ممکن انتخاب مشاور تحصیلی متخصص در زمینه‌ی علمی مربوطه است.

انتخاب مشاوره تحصیلی دبیرستان مناسب اولین قدم در این راستا خواهد بود، اما مورد دیگری که حائز اهمیت است، زمانی است که والدین برای رجوع به مشاورین باید در نظر بگیرند. با توجه به افزایش مشغله‌های والدین و کمبود زمان بهترین گزینه‌ی پیشنهادی برای دسترسی سریع‌تر با حفظ زمان بیشتر و هزینه‌ی مناسب‌تر مشاوره آنلاین خواهد بود.

هنگامی که با بسیاری از افراد موفق در زمینه‌های مختلف علمی صحبت می‌کنیم به مورد مشابهی بر می‌خوریم و آن یاری گرفتن از یک فرد متخصص در زمینه‌ی مربوطه است. در واقع می‌توان گفت کمتر کسی می‌تواند با سطح اطلاعات خود و بدون آگاهی از تجربیات افراد مجرب نسبت به زمینه‌ی کاری تصمیمات کاملاً مناسبی اتخاذ کند.

با این تفاسیر انتخاب مشاوره تحصیلی مناسب می‌تواند نقش بسیار مهمی را در موفقیت فرد ایفا نماید. همانطور که با کوچکترین اشتباه ممکن است آینده تحصیلی و شغلی فرد به خطر بیافتد، انتخاب آگاهانه مشاور مجرب می‌تواند نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

مشاوره نظام وظیفه

بر طبق قانون نظام وظیفه گذراندن خدمت سربازی برای تمامی آقایانی که به سن خدمت سربازی می‌رسند واجب است.

ولی برخی اطلاعات زیادی در رابطه با قوانین نظام وظیفه از جمله مدت زمان خدمت سربازی، خرید خدمت سربازی، امریه خدمت سربازی، معافیت پزشکی، معافیت کفالت و … ندارند و ممکن است برای هر یک از موارد ذکر شده کار‌های بی‌فایده‌ای انجام دهند که نه تنها نتیجه بخش نخواهد بود بلکه ممکن است از زمان معرفی خود به عنوان مشمول خدمت بگذرد و در نتیجه اضافه خدمت به آن‌ها تعلق گیرد.

در این دسته از خدمات مشاوره تحصیلی با جوانان به طور منطقی و صحیح برخورد می‌شود تا با بهترین تصمیم بتوانند آینده خود را در ادامه زندگی تضمین کنند.

مشاوره تحصیلی کنکور سراسری

داوطلبان کنکور سراسری در تیرماه هر سال طی آزمون سراسری به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. موفقیت در کنکور سراسری و دستیابی به اهداف بلند مدت برای آینده‌ای بهتر نیازمند دانستن و داشتن مواردی می‌باشد که در ادامه به این موارد و منابع اشاره می‌شود:

منابع کنکور سراسری، استفاده از کتاب‌های کمک آموزشی و آزمون‌های آزمایشی خوب برای رشته ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان در کنکور سراسری، مشاوره برنامه‌ریزی درسی و تست زنی در کنکور سراسری، نحوه صحیح مطالعه دروس برای موفقیت در کنکور سراسری، استفاده از تعطیلات نوروز یا عید برای مطالعه دروس عقب افتاده، جمع‌بندی کنکور سراسری و در نهایت مدیریت و کنترل زمان در کنکور سراسری هستیم.

هیچ گاه نمی‌توان برای همه یک نسخه را پیچید و همه ما می‌دانیم که برنامه‌ریزی برای هر شخص به صورت مجزا و با توجه به توانایی‌ها و زمانی که برای مطالعه در طی روز اختصاص می‌دهد فرق دارد اما یکسری نکات در رابطه با برنامه‌ریزی صحیح اصولی وجود دارد که رعایت این اصول باعث دسترسی راحت‌تر به موفقیت خواهد شد.

پس با داشتن برنامه‌ریزی مناسب و نحوه صحیح مطالعه دروس و در دسترس داشتن منابع مفید می‌توان به هدف دست یافت.

مشاوره تحصیلی جوانان

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور سراسری

یکی از اساسی‌ترین تصمیماتی که محصلان در روند تحصیل خود باید بگیرند انتخاب رشته‌ای است که در دانشگاه ادامه خواهد داد و برای کنکور سراسری در آن رشته سنجیده خواهد شد. در این روند انتخاب یک مشاوره تحصیلی خوب و آگاه بسیار مؤثر است و می‌تواند در آینده تحصیلی و شغلی فرد بسیار تأثیر‌گذار باشد.

به این منظور در این قسمت اطلاعاتی مانند آشنایی با قسمت‌های مختلف کارنامه، نقش سهمیه مناطق و شهدا و ایثارگران و مناطق محروم در انتخاب رشته، بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری، آشنایی با امکانات و هزینه‌ها و شهریه‌های دانشگاه‌های دولتی روزانه، شبانه، دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس‌های خودگردان یا بین‌الملل و دانشگاه آزاد، نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری، انتخاب دانشگاه، نحوه صحیح چینش انتخاب‌ها در انتخاب رشته کنکور سراسری توضیحاتی داده شده است که با مطالعه دقیق آن‌ها داوطلبان می‌توانند انتخاب بهتری را داشته باشند.

مشاوره تحصیلی دانشگاهی

یکی از مواردی که همواره تمامی داوطلبان به نوعی با آن درگیرند انتخاب دانشگاهی است که قرار است در آن به تحصیل بپردازند. همه‌ی داوطلبان دوست دارند در بهترین دانشگاه‌ها در نزد معروفترین اساتید به تحصیل بپردازند و کسب علم کنند.

اما همیشه معروف‌ترین ترین دانشگاه‌ها بهترین در رشته‌های موجود نیست و گاهی در رشته‌ای خاص دانشگاهی که معروفیت چندانی ندارد موفق‌تر عمل کرده است و داشتن اطلاعات در مورد این دانشگاه‌ها با مشورت گرفتن از مشاورین مجرب حاصل خواهد شد.

مشاوره تحصیلی کنکور کاردانی به کارشناسی

شاید خیلی از خانواده‌ها و داوطلبان ندانند که کنکور کارشناسی به دو صورت پیوسته و غیر پیوسته برگزار می‌شود. در کارشناسی پیوسته، داوطلبان پس از کسب رتبه در کنکور، انتخاب رشته کرده و مستقیماً وارد رشته دانشگاهی در مقطع کارشناسی می‌شوند.

به طور معمول مدت تحصیل کارشناسی بین چهار تا شش سال می‌باشد. در کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی)، دانشجویان پس از اخذ مدرک کاردانی، مجدداً برای کنکور کارشناسی شرکت می‌نمایند و پس از کسب رتبه و انتخاب رشته وارد مقطع کارشناسی می‌شوند.

تنها تفاوت کارشناسی ناپیوسته با کارشناسی پیوسته در این است که دانشجویان کارشناسی ناپیوسته، بایستی پس از دریافت مدرک کاردانی مجدداً در کنکور شرکت نمایند.

مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد

هر ساله در اواخر آذرماه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد فرصت دارند تا در این آزمون ثبت نام کنند. یکی از ویژگی‌هایی که این شرکت‌کنندگان باید داشته باشند این است که دارای مدرک کارشناسی باشند یا حین تحصیل در این مقطع باشند.

بعد از این که در آذرماه ثبت نام صورت گرفت داوطلبان در گروه‌های آزمایشی مختلف در اردیبهشت ماه به رقابت می‌پردازند و در خرداد ماه همان سال جواب اولیه آزمون در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد تا بتوانند بر اساس رتبه‌ای که کسب کرده‌اند رشته‌های مورد علاقه خود را به ترتیب انتخاب کنند تا در شهریور ماه پاسخ نهایی داوطلبان به آن‌ها داده شود.

داوطلبان می‌­توانند در این مقطع در دانشگاه­‌های سراسری روزانه و شبانه، پردیس ­‌های خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و دانشگاه آزاد تحصیل کنند.

همان طور که توجه دارید کنکور ارشد دو دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است یعنی داوطلبان برای ثبت نام در کنکور ارشد هم در دانشگاه دولتی و هم دردانشگاه آزاد یکبار ثبت نام می‌کنند اما در مرحله‌ی انتخاب رشته، باید به صورت مجزا در این دو دانشگاه از هم انتخاب رشته را انجام دهند.

مشاوره تحصیلی آزمون دکتری سراسری و آزاد

آزمون سراسری دکتری هر سال در هفته اول اسفند برگزار می‌شود. کنکور دکتری ویژه داوطلبانی است که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده باشند و دارای مدرک کارشناسی ارشد یا حداقل دانشجوی کارشناسی ارشد باشند.

جواب اولیه آزمون در اویل اردیبهشت ماه خواهد آمد که شامل رتبه و نمره شماست و جواب بعدی که شامل دانشگاه‌هایی که برای مصاحبه پذیرفته شده‌اید در هفته اول خرداد ماه در سایت سازمان سنجش نمایش داده می‌شود. بعد از آن باید در مصاحبه‌ها شرکت کنید که جواب مصاحبه‌های کنکور دکتری نیز هفته اول شهریور ماه به شما اعلام خواهد شد.

داوطلبان می‌توانند در این مقطع در دانشگاه‌های دولتی و آزاد تحصیل کنند که باتوجه به آمار دریافتی از چند سال اخیر کنکور دکتری متوجه می‌شویم که تعداد متقاضیان در این مقطع افزایش یافته است.

ضرورت استفاده از مشاوره تحصیلی

امروزه فضای آکادمیک و تحصیلی با گذشته بسیار فرق کرده و استفاده از مشاوره تحصیلی جزء موارد جدا نشدنی آمادگی برای آزمون‌های گوناگون می‌باشد. برای بسیاری از افراد تحصیلات آکادمیک از اهمیت بسیاری برخوردار است، به نحوی که بسیاری موفقیت آینده خود را در قبولی رشته‌های عالی بهترین دانشگاه‌ها می‌بینند.

مشاوره در کل یک رابطه دو طرفه بین مشاور و فرد مراجعه‌کننده می‌باشد و هر دو باید وظایف تعریف شده‌شان را به طور کامل انجام دهند. اصول مهمی که برای مشاور وجود دارد، مساوی می‌باشد با اصول اخلاقی و اصول حرفه‌ای که این اصول با توجه به نظارت نظام جمهوری اسلامی ایران و انجمن مشاوره آمریکا تعیین شده است.

قبل از مراجعه به مشاور، فرد باید نکاتی را رعایت کند، این نکات شامل مواردی می‌باشد به طور مثال: زمانی که فرد سؤالی داشت باید آن را به وضوح مطرح کند و یا صادقانه تمام موارد لازمه را ذکر کند و در صورت داشتن ابهام آن را مطرح کند تا مشاور بتواند به خوبی فرد را راهنمایی کند.

ما قصد داریم که افراد را با اهمیت دریافت مشاوره در تمامی مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول، انتخاب رشته دبیرستان، مشاوره تحصیلی در مقطع کنکور، برنامه‌ریزی درسی، انتخاب رشته، دانشگاه، کنکور کارشناسی ارشد و حتی مشاوره کنکور دکتری آشنا کنیم تا بهتر بتوانند برای آینده خود نسبت به علاقه و استعداد‌های خود تصمیم درست بگیرند و در نهایت قدم‌ها را در راستای آینده خود به درستی بردارند.

رزرو وقت مشاوره تحصیلی

مشاوره نگارش پایان‌نامه

خیلی از دانشجویان هنگام نوشتن پایان‌نامه دچار مشکل می‌شوند، اگر شما نیز در این زمینه دچار مشکل هستید نگران نباشید. خیلی از افراد که به دلایل مختلف به سرعت نیاز به دریافت مدرکشان دارند برای نگارش مقاله از پایان‌نامه خود به افراد متخصص مراجعه می‌کنند.

اما در صورتی که به جای نادرستی مراجعه کنند ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. مثلاً فردی که مشاوره و معرفی منابع را به عهده می‌گیرد اگر در آن حوزه تخصص نداشته باشد، ممکن است شما در دانشگاه دچار مشکلاتی شوید و پایان‌نامه شما دچار دوباره کاری‌هایی شود.

آخرین مقالات

سوالات متداول

سعی کرده ایم قبل از اینکه مشاوره تحصیلی خود را رزرو کنید به مهم ترین سوالات شما عزیزان پاسخ داده باشیم!

آیا برای کسی که در مقطع دبستان تحصیل می‌کند مشاوره تحصیلی لازم می‌باشد؟

مشاوره تحصیلی برای تمامی مقاطع می‌باشد و چون فرد از دوره دبستان قرار است که پایه درس خواندن و یاد گرفتنش قوی شود حتماً برای این مقطع دبستان مشاوره تحصیلی بیشتر هم لازم می‌باشد.

مشاوره تحصیلی به صورت حضوری هم می‌شود برگزار شد یا فقط تلفنی می‌باشد؟

بسته به خواسته هر فرد مشاوره تحصیلی هم می‌تواند حضوری باشد و هم می‌تواند مشاوره تلفنی یا اصلاً به صورت مشاوره آنلاین باشد.

چه مواقع برای مشاوره تحصیلی ضرورت بیشتری دارد؟

همانطور که در سؤالات قبلی هم گفته شد مشاوره تحصیلی برای همه مقاطع به یک طوری ضرورت دارد اما بیشتر برای مقطع دبیرستان و سال آخر که فرد کنکور دارد خانواده‌ها ترقیب دارند فرزندانشان به مشاوره تحصیلی رجوع کند.

رزرو وقت مشاوره تحصیلی

در نتیجه با بهره‌مندی از خدمات، برنامه‌ریزی‌ها، راهکار‌ها و روش‌های یادگیری مشاوره تحصیلی کودکان، نوجوانان و جوانان می‌توانند در ادامه تحصیل خود نتایج بهتری را رقم بزنند و آینده خود را درخشان‌تر از قبل کنند.

شما عزیزان می‌توانید با شماره تماسی که در سایت درج شده است تماس حاصل فرمائید و از خدمات مشاوره تحصیلی مشاوران مجرب و با تجربه ما استفاده نمایید و مسیر زندگی خود را تغییر داده و تحولی عظیم برای خود در تحصیل و رشته تحصیلی خود رقم بزنید.

رزرو مشاوره تحصیلی

نظرات مراجعین ما

کسب رضایت شما مهم ترین هدف ماست، در این بخش از صفحه می توانید نظرات برخی از مراجعه کنندگان ما را مشاهده فرمایید.