لوگو افرا مشاور

مشاوره روابط عاطفی

شروع یک رابطه عاطفی در ظاهر ساده به نظر می رسد، آنچه مهم است حفظ، نگهداری و مراقبت درست از آن رابطه می باشد. انسان ها نیازمند محبت و عاطفه هستند و با برقراری روابط عاطفی سعی بر این دارند که به این موضوع پاسخ صحیح بدهند و مشکل خود را برطرف کنند. بسیاری از ما در روابط خود با همسر یا روابط دوستی با جنس مخالف دچار تناقض در رفتار و اخلاق می شویم، که به علت نداشتن آگاهی و دانش لازم در رابطه با طرف مقابل خود می باشد و این نوع افراد نیازمند مشاوره روابط عاطفی می باشند.

با شروع رابطه عاطفی مشکلاتی در روابط ما پدید می آید که نیازمند پیدا کردن راه حلی برای بر طرف کردن مشکل است که خیلی از این مشکلات در مقاله مهم ترین مشکلات رابطه عاطفی توضیح داده شده اند. یکی از راه های برطرف کردن مشکل، مشاوره در روابط عاطفی می باشد که در ادامه مقاله با این موضوع بیشتر آشنا می شویم.

مشاوره روابط عاطفی
مهم ترین مشکلات در مشاوره رابطه عاطفی

رابطه عاطفی چیست؟

رابطه عاطفی یکی از زیبا ترین روابط در میان انسان ها است و از روابط  بسیار حساس و ارزشمند در زندگی هر فرد به شمار می رود. در این روابط فرد عشق، دوست داشتن، احساس و زندگی خود را وقف در رابطه می کند. آنچه  که در این روابط  دارای اهمیت است چگونگی مدیریت رابطه و شناخت اینکه آیا رابطه سالم و درستی در پیش داریم  یا خیر می باشد.

رابطه عاطفی ناگهانی تمام نمی شود و به صورت تدریجی و در طول مدت زمان کم رنگ شده و موجب جدایی می شود، در رابطه عاطفی می دانیم که روابط سالم و قوی به طور کامل بر اساس اعتماد و صداقت استوار است، بنابراین اگر این مورد را در نظر نگیرید رابطه می تواند بسیار آسیب پذیر و شکننده باشد. گاهی اوقات مشکلات و دغدغه های  روزمره زندگی برخی زوجین را از یکدیگر دور کرده و آنها نسبت بهم سرد شده اند و فکر می کنند زندگی و رابطه آنها هرگز اصلاح و مانند قبل نمی شود به طوری که به انتهای خط رسیده اند و هیچ راهیی برای بازگشت ندارند، اما می خواهیم بگوییم این فکر غلط است و از همین امروز تغییر در روابط و اصلاح آن را می توان شروع کرد.

اهمیت مشاوره رابطه عاطفی چیست؟

مشاوره رابطه عاطفی نه فقط برای زوجین بلکه برای خانواده‌ها و هر فردی مناسب است. این روش درمانی به زن وشوهر‌ها، پارتنر‌ها و اعضای خانواده کمک می‌کند تا پیوند عاطفی محکم و مطمئن‌تری با هم داشته باشند که همین امر باعث قوی‌تر شدن روابط بین افراد می‌شود.

مشاوره رابطه عاطفی دید بسیار بزرگی در رابطه شما به وجود می‌آورد و شما می‌توانید با کمک از آن دیدگاهی وسیع و عمقی‌تری در رابطه عاشقانه خود به دست‌آورید، و اثرات عمل به آن را در زندگی خود مشاهده کنید. مشاوره گرفتن در یک رابطه عاشقانه می‌تواند یک راهنمایی مناسب و خیلی خوب برای برقراری یک رابطه سالم و درست باشد.

وقتی مشکلات در رابطه و زندگی پدیدار می‌شوند زوجین نسبت به یکدیگر سرد شده و حس عشق جایگاهش را به سردی و بی‌تفاوتی می‌دهد. گاهی اوقات مشکلات به حدی جدی می‌شوند که ممکن است زوجین در فکر طلاق و جدایی از یک دیگر باشند و این انتخاب را چاره حل مشکلات خود ببینند، در صورتی که قبل از وقوع همچین اتفاقی می‌توانیم با راهنمایی و کمک گرفتن از یک مشاور و استفاده از مشاوره طلاق ریشه مشکل را پیدا کنیم تا رابطه دوباره بازسازی شود.

برای برخی افراد، دردناک‌ترین پیامد‌های یک رابطه عاطفی مربوط به احساس فریب خوردن، خیانت دیدن و دروغ شنیدن است. مشاوره در روابط عاطفی این امکان را به ما می‌دهد مشکلات خود در رابطه عاطفی را بیان کنیم و بتوانیم تا حد امکان آن را رفع کنیم و یا از به وجود آمدن مشکلات بزرگتر جلوگیری کنیم. بازگشت حس عشق و دوست داشتن میان زوجین همیشه امکان‌پذیر است هر مشکلی راهکاری دارد آنچه مهم است نحوه برخورد و مقابله با آن مشکل می‌باشد.

آخرین مقالات

مشکلات رابطه عاطفی چیست؟

افرادی که در روابطشان با ترس، عدم اعتماد، خشم یا احساس خیانت مواجه می‌شوند یا زوج‌هایی که نمی‌توانند با مشکلات زندگی، جر و بحث، بی‌احترامی و… کنار بیایند می‌توانند با کمک مشاوره روابط عاطفی مشکلات خود را بر طرف نمایند. درمشاوره روابط عاطفی شما و شریک عاطفی شما، این فرصت را به دست آورده‌اید که نگاه تازه‌ای نسبت به رابطه‌ای که آغاز کرده‌اید و یا در معرض خطر خیانت قرار گرفته است به دست‌آورید.
از یکدیگر بشنوید و بیاموزید و در طی این مسیر از حمایت و راهنمایی مشاور روابط عاطفی نهایت بهره را ببرید این فرصتی است برای شناخت بیشتر و کامل‌تر شریک عاطفی خود.

هدف این است که شما هر دو به عنوان یک تیم عمل کنید تا مشکلات خود را حل کنید و راهی برای پیشرفت پیدا کنید. ممکن است در رابطه عاطفی میان دو نفر، مشکل وجود داشته باشد اما یکی از این دو نفراصلاً متوجه نشده که مشکلی وجود دارد همین که فرد متوجه می‌شود که جایی از این رابطه دچار مشکلی شده است و همه چیز خوب و قابل قبول نیست به مشکل در رابطه، توجه کرده است توجه به مشکل بسیار مهم است و اگر مشکل را نبینیم، به احتمال زیاد آن مشکل عمیق‌تر، گسترده‌تر و پیچیده‌تر می‌شود و در آینده ما را با مشکلات بزرگتر و جدی‌تری روبرو خواهد کرد.
گاهی اوقات در رابطه نیازمند این هستیم که با کمک یک درمانگر به پردازش مشکلاتمان بپردازیم و از علم یک متخصص و فردی مجرب برای حل مشکل استفاده کنیم.

از مواردی که در پیدایش مشکلات در رابطه پدید می‌آید تعیین مرز‌ها در رابطه است که موضوع بسیار مهم و تائثیرگزاری در روابط به شمار می‌رود، و به این منظور است که به طرف مقابل خود نشان دهید چه رفتاری برای شما پذیرفته و چه رفتاری غیر قابل پذیرش است. درهر رابطه‌ای مرز فیزیکی، جنسی، احساسی، فکری، مالی و… وجود دارد. در مشاوره روابط عاطفی زوجین به هر آنچه بین یک دیگر آن‌ها تفرقه و جدایی انداخته پرداخته می‌شود و با در نظر گرفتن علایق، طرز تفکر و دیدگاه هر فرد را حل و جوابی برای حل مشکل آن‌ها داده می‌شود.
ریشه‌یابی مشکلات در روابطی که دچار لغزش شده بسیار مسأله مهم و قابل توجهی است و اگر به آن توجه نشود سبب بروز مشکلات بزرگتر و سخت بر طرف شدن آن می‌گردد.

رزرو وقت مشاوره روابط عاطفی

یک مشاور روابط عاطفی مدیریت صحیح احساسات و مهارت‌های برقراری ارتباط عاطفی را به افرد آموزش می‌دهد. این متخصصان به شما کمک می‌کنند تا به صورت آگاهانه وارد رابطه بشوید و یا اگر وارد رابطه هستید بتوانید خیلی راحت‌تر مشکلات و موانع رابطه خود را بر طرف سازید. بتوانید در شرایط‌های مختلف به خوبی احساسات و عواطف خود را بروز دهید راحت حرف بزنید و نیاز‌ها، انتظارات و خواسته‌های خود را به طور کامل با شریک خود در میان بگذارید.
اگر فردی در رابطه عشقی خود دچار مشکل شود مشاور رابطه عاطفی می‌تواند او را آرام کند و نقاط منفی و مثبت ادامه یا قطع رابطه را توضیح می‌دهد تا فرد با چشم باز بتواند تصمیم بگیرد و اجازه ندهد که احساسات بر او چیره شود.

اگر در موقعیت‌های حساس دست و پای خود را گم می‌کنید، دچار استرس می‌شوید یا عدم اعتماد بنفس و خجالت اجازه نمی‌دهد احساسات خود را راحت ابراز کنید بهتر است که روی خودتان کار کنید و برای حل مسائل عاطفی‌تان از یک مشاور خوب کمک بگیرید و جلوگیری از بروز هر گونه مشکل در آینده بکنید.

برای رزرو وقت مشاوره روابط عاطفی می‌توانید در کلینیک افرا مشاور از طریق دکمه زیر اقدام فرمایید.

رزرو وقت مشاوره روابط عاطفی