لوگو افرا مشاور

مشاوره تلفنی

مشاوره به عنوان یک راه حل و یا یک راهکار برای پایان دادن به مشکلات و دغدغه‌های افراد مختلف شناخته شده است. مشاوره گرفتن برای امور مختلف زندگی باعث حل شدن بسیاری از مشکلات و یا کاهش آن‌ها می‌باشد. همانطور که اطلاع دارید مشاوره نیز از انواع مختلفی برخوردار می‌باشد. یکی از انواع مشاوره که به نظر برخی کارشناسان سرشناس ایران مهم‌ترین نوع مشاوره می‌باشد مشاوره تلفنی نام دارد. در گذشته مردم وجه خوبی برای مراجعه کردن به مشاوره را نداشتند و سعی بر این داشتند تا مشکلات و دغدغه‌های فکری خود را به تنهایی حل کنند.

خدمات تلفنی مشاوره

اما امروزه با پیشرفت عمل عمومی مردم و آگاهی آنان به مشاوران متخصص و کارآمد دیدی که در گذشته به این عمل را داشتند دیگر ندارند. کم کم مردم با مشاوره گرفتن از افراد متخصصی که درس این کار خوانده بودند توانستند مشکلات بزرگ و سخت زندگی خود را حل کنند و با ترویج و تبلیغ این امر موجب شدند تا امروزه خیلی از مردم برای برطرف کردن اختلالات، مشکلات، دغدغه‌ها و فشار‌های روحی و روتین به مشاور مراجعه کنند.

در اینجا می‌توان با استفاده از مشاوره تلفنی با مشاوره انتخاب شده ارتباط گرفت و به راحتی مشکلات و دغدغه‌های لازم را بازگو کرد تا با راه حل‌های مناسب مشاور مشکلات هرچه زود‌تر حل شود.

خدمات مشاوره تلفنی
مشاوره تلفنی چیست؟

مزایا مشاوره تلفنی

تمامی افرادی که در حوزه مشاوره و روان‌شناسی دارند به مردم خدمات ارائه می‌دهند متخصص این کار نیستند بلکه با سواد کم دارند به مردم به اشتباه راهکار‌های نادرست ارائه می‌دهند و یا راهکار‌هایی می‌دهند که مناسب مشکلات و دغدغه آن فرد نمی‌باشد.

نکته‌ای که در این جا حائز اهمیت می‌باشد این است که همه مشاوران و روان‌شناسان اینگونه نیستند اما درصد کمی که با نا آگاهی به مردم مشاره می‌دهند این را در ذهن مردم جا انداختند که همه‌ی مشاوران اینگونه می‌باشند و این برای مشاوران و روان‌شناسانی که واقع در کار خود تخصص دارند مضر می‌باشد.

همین امر موجب بی‌اعتمادی برخی از افراد عامه به مشاوره و روان‌شناسی شده است. این موضوعی که در بالا به آن اشاره کردیم موجب شده تا افراد با آگاهی بیشتر به دنبال فردی متخصص و کارآمد در حوزه مشاوره و روان‌شناسی بگردند. ممکن است مشاوری که مورد تأیید کسی باشد از محل سکونت او دور و یا در شهر دیگری خدمات به مردم ارائه می‌دهد.

مشاوره تلفنی مناسب چه افرادی است؟

تنها دلیلی که افراد به مشاوره غیر حضوری روی می‌آورند این نیست. بعضی از افراد به دلیل مشکلات متعددی از کودکی به جا مانده و یا رخ دادن اتفاق‌های غیر منتظره در ادوار زندگی موجب می‌شود که این دسته از افراد نتواند به صورت حضوری مشکلات خود را به صورت واضح و کامل بروز دهند. راهکاری که برای این افراد توصیه می‌شود مشاوره تلفنی می‌باشد زیرا در این نوع مشاوره فقط با رد و بدل کردن موضوعات متفاوت از تلفن مشکلات گفته و در نهایت حل می‌شود.

برخی افراد درون گرا و منزوی هستند یعنی در کل برای برقرار کردن ارتباط با دیگران تمایلی ندارند. مشاوره دادن حضوری به این افراد بسیار سخت می‌باشد، حتی ممکن است به دلیل بازگو نکردن کلیات مشکل خود راهکار‌های بی‌نتیجه‌ای از مشاور دریافت کنند و هزینه‌هایی که متقبل شده است بی‌فایده شود. 

مهم ترین مزایا مشاوره تلفنی چیست؟

همانطور که در توضیحات بالا به معرفی مشاوره تلفنی پرداختیم در این قسمت به معرفی انواع مختلف ویژگی‌ های مشاوره غیر حضوری خواهیم پرداخت.

 • در مشاوره غیر حضوری برای افراد درون گرا و منزوی از رو در رو نشستن و چشم تو چشم شدن مراجع و مشاور خبری نیست.
 • در مشاوره تلفنی از نگاه‌های ترحم‌آمیز و تعصبی که بعضی مشاوران نسبت به مراجعان خود دارند خبری نیست.
 • خیلی راحت می‌توان تمامی مشکلاتی که حتی در مشاوره حضوری برخی از باگو کردن آن شرم می‌کنند را در این مشاوره به راحتی برای مشاور بیان کرد.
 • در این نوع مشاوره نسبت به مشاوره حضوری نیاز نیست زمان زیادی را صرف کنید، شما می‌توانید حتی در منزل با مشاوره خود ارتباط بگیرید.
 • مشاوره حضوری معمولاً ۴۵ دقیقه می‌باشد اما مشاوره حضوری ۶۰ دقیقه می‌باشد.
 • قیمت ۶۰ دقیقه این نوع مشاوره نصف قیمت مشاوره حضوری ۴۵ دقیقه‌ای می‌باشد.
 • در کلینیک تخصصی افرا مشاور با وجود مشاورانی مجرب و کارآمد به منظور رعایت حال هم وطنان عزیز امکان مشاوره تلفنی رایگان هم می‌باشد، تا افرادی که از لحاظ مالی در سطح پایین‌تری قرار دارند بتوانند به راحتی مشکلات خود را در اسرع وقت با بهترین راه حل‌ها و راهکار‌ها حل کنند.
 • با مشاوره غیر حضوری می‌توانید حتی با مشاوری که در شهر دیگر می‌باشد ارتباط گرفت و از تخصص مشاور انتخاب شده استفاده کرد.

مهم ترین فواید مشاوره تلفنی

در ادامه این بخش از صفحه لازم است به معرفی مهم‌ترین ویژگی های مشاوره تلفنی بپردازیم تا شما عزیزان برای انتخاب نوع مشاوره خود به صورت تلفنی اطمینان بیشتری داشته باشید.

دسترسی آسان و راحت

در هر حالی مشاوره تلفنی می‌تواند خیلی راحت‌تر و ساده‌تر برای فرد باشد. ممکن است عوامل محدود‌کننده‌ای در زندگی باشد که شما را برای رفتن حضوری پیش مشاور منع و دچار مشکل کند، ممکن است مشاور مد نظر شما که تمایل به دیدار و مشاوره گرفتن از او دارید از محل و زندگی شما دور باشد و برای شما دسترسی به آن سخت و دشوار باشد.

ممکن است شما در تایم مخصوص دیدار با مشاور مشغول کاری باشید و نتوانید به هردلیلی از منزل خود خارج شوید مثلا: مشکل جسمانی و گرفتار بیماری شده‌اید، در حال آشپزی و مراقبت از فرزندان هستید، مشغول تحصیل و… از کار‌ها می‌باشید در این صورت با استفاده از مراجعه به صورت تلفنی می‌توانید با مشاور ارتباط گرفته و مشکل خود را با مشاور در میان بگذارید و مسائل خود را از این طریق پیگیری و خیلی زود بر طرف نمایید.

صرفه‌جویی در وقت و زمان

با انجام مشاوره تلفنی در واقع شما می‌توانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید و زمان گران قیمت و با ارزش خود را به نوعی بخرید. هزینه کردن در زمان می‌تواند خیلی مهم‌تر و پر اهمیت‌تر برای فرد باشد نسبت به پولی که او برای انجام این کار خرج کرده است.

با استفاده از مشاوره تلفنی شما می‌توانید بدون اینکه زمانی را صرف در مسیر رفت وآمد و سپری کردن وقت خود در شلوغی و ترافیک کنید مسائل و مشکلات به وجود آمده را در هر جای و مکانی که هستید بدون هیچگونه وقت تلف کردنی حل کنید. اینکه در تایم کوتاه و مفید‌تری بتوانید هرچه زودتر مشکل خود را حل کنید بسیار برای فرد ارزشمند و مفید می‌باشد.

مشاوره گرفتن همزمان با چند مشاور متخصص

این نکته را در نظر داشته باشید که، شما پس از اینکه مرکز مشاوره‌ای را پیدا می‌کنید که مطابق با همان چیزی که دنبالش بودید و استاندارد‌های شماست، با توجه به اینکه زمان و وقت خود را هزینه کرده و به آن مرکز مراجعه می‌کنید، مسلماً می‌توانید تنها با یک مشاور متخصص صحبت کنید و مسأله‌ی خود را بازگو کنید.

ولی این در حالی است که با انجام مشاوره تلفنی این امکان برای شما محیا می‌شود که می‌توانید با متخصصان و مشاوران بیشتری صحبت کنید و از راهنمایی‌های چند روانشناس و مشاور متخصص بهره‌مند شوید. بدین صورت مشاوران در چند خط ۱، ۲، ۳ و یا بیشتر آماده‌ی پاسخگویی به مراجعان هستند و شما می‌توانید به انتخاب خود مسائل و مشکلات مربوطه خود را با هر کدام از مشاورانی که تمایل دارید در میان گذاشته و یا از راهنمایی‌های چندین مشاور و روانشناس برای حل مسائل خود نهایت استفاده را ببرید.

پرداختن هزینه کمتر نسبت به مشاوره حضوری

در اکثر مشاوره‌های حضوری معمولاً هزینه‌های بیشتری برای ملاقات و دیدار حضوری با مشاور از شما دریافت می‌شود. و به همین سبب در این موضوع باعث شده کسانی که در زندگی مشکلات زیاد و نیازمند زمان طولانی‌تری برای رفع آنان هستند که با مشاور در میان بگذارند، قادر نباشند بخاطر تعداد جلسات طولانی که هزینه زیادی را برای مراجع به همراه دارد به کلینیک مشاوره رجوع کنند و ممکن است خیلی از افراد توانایی پرداختن آن را نداشته باشند و نتوانند از پس هزینه‌های آن بر بیایند.

در این صورت در مشاوره تلفنی هزینه خیلی کمتر نسبت به مشاوره حضوری از مراجع گرفته می‌شود و مبلغ به صورت دقیقه‌ای محاسبه می‌شود و مراجع می‌تواند به راحتی مشکلات خود را بیان کرده و از خدمات مشاوره بهره ببرد. این موضوع در حالی است که مراجع می‌تواند میزان مکالمه خود را دقیقه به دقیقه مدیریت کند و هم از یک طرف می‌تواند بهترین و بیشترین استفاده مفید را از مشاوره گرفتن با روانشناس متخصص خود داشته باشد.

راحتی بیان در استفاده از تماس تلفنی در مشاوره

یک سری افراد بسته به شخصیتی که دارند و مشکلی که بازگو کردنش برایشان سخت و معذب‌کننده است از رفتن پیش مشاور و بیان احساسات واقعی و مشکل خود اجتناب می‌کنند. این افراد در صورت دیده نشدن و رو در رو نشدن با مشاور خیلی راحت‌تر می‌توانند مسائل خود را بیان کنند.

استفاده از مشاوره تلفنی در رابطه با این افراد بسیار مفید و قابل تائید می‌باشد زیرا که می‌توانند مشکلات و مسائل خود را برای مشاور به صورت واضح و شفاف و بدون خجالت کشیدن، معذب شدن و استرس گرفتن در نزد مشاور بیان کنند. و حتی برای مشاوری که مراجعی با این نوع خصوصیات دارد این نوع مشاوره دادن برایش بسیار بهتر و آسان‌تر می‌باشد زیرا که می‌تواند به صورت واضح راهنمایی‌های لازم برای حل مشکل را به مراجع خود ارائه دهد.

در این نوع از مشاوره هم روانشناش و هم مراجع احساس راحت‌تر و بهتری نسبت به بازگو کردن صحبت‌های خود دارند و این به بهتر شدن و سریع پیش رفتن روند مشاوره کمک زیادی می‌کند زیرا که مشاور اگر با این شخص در مشاوره حضوری قرار می‌گرفت مراجع از بازگو کردن یک سری مشکلات و سؤالاتی که مشاور از او می‌پرسید اجتناب می‌کرد ودر این صورت مشاور نمی‌تواند راحت‌تر و سریع‌تر به مراجع خود کمک کند و راه حلی در مشکل او پیدا کند.

زمینه‌های مختلف مشاوره تلفنی

موضوعاتی که در مشاوره غیر حضوری مورد بحث قرار می‌گیرد و می‌توان آن‌ها را حل کرد با موضوعات مشاوره حضوری آن چنان فرق خاصی ندارد. فقط اینکه بعضی افراد از مشکلات وخیم و اختلالات سختی برخوردار هستند که باید مشاوران آن‌ها را به صورت حضوری مشاهده کنند و در صورت نیاز از آن افراد تست‌های متفاوت گرفته شود تا اختلالات آن‌ها راحت‌تر حل شود. در ادامه به معرفی زمینه‌های مختلف در مشاوره تلفنی خواهیم پرداخت.

مشاوره تحصیلی تلفنی

این نوع مشاوره مخصوص دانشجویان و دانش‌آموزان بوده و در این زمینه مشاوره‎‌های مفیدی به این قشر از جامعه ارائه می‌دهد. مشاوره تحصیلی به دانش‌آموزان کمک می‌کند در انتخاب رشته تحصیلی دبیرستان، بهترین تصمیم را گرفته و در زمینه انتخاب رشته دانشگاهی خود نیز دچار تردید نشوند.

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانوادگی جهت بهبود شرایط و وضعیت زندگی ارائه می‌گردد که این مشاوره‌ها شامل مواردی همچون مشاوره طلاق، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره کودک ، تغییر جنسیت و… می‌باشد.

در صورتی که در زندگی مشترک خود، به مشکل مواجه شدید و احساس کردید نیاز به همدلی و مشاوره‌های یک فرد متخصص دارید، مرکز مشاوره تخصصی افرا مشاور آماده ارائه خدمات در هر ساعت از شبانه روز به شما عزیزان می‌باشد.

مشاوره تلفنی روان شناختی

به جرات می‌توان گفت که مشاوره غیر حضوری روان شناختی مرکز تخصصی افرا مشاور، از جمله موفق‌ترین و نتیجه بخش‌ترین مشاوره‌های تلفنی شناخته می‌شود. چرا که در این مرکز افرادی بسیار دلسوز و مهربان مشغول به فعالیت بوده و مشاوره روان شناختی را به بهترین نحو انجام می‌دهند.

مشاوران این مرکز تصمیم طلاق شما را بررسی کرده و در صورت لزوم راهکار‌های مناسبی را ارائه می‌دهند. همچنین مرکز مشاوره تخصصی افرا مشاور در زمینه آسیب‌های پس از طلاق نیز توانسته راه حل‌های مفیدی به مراجعه‌کنندگان پیشنهاد دهد. در بسیاری از موارد مشاهده شده افرادی که در مرز جدایی و طلاق بودند، توانستند با دریافت راهکار‌های مناسب از طریق مشاوره غیر حضوری طلاق این مرکز و پیاده‌سازی آن در زندگی، به شرایط عادی برگشته و با شریک زندگی خود صلح و سازش برقرار کنند. برای اطلاع بیشتر بر روی مشاوره طلاق کلیک کنید.

مشاوره تلفنی در زمینه‌های دیگر

مشاوره غیر حضوری کلینیک افرا مشاور علاوه بر موارد ذکر شده در حیطه هر آنچه که شما فکرش را بکنید و هر نوع مشکلی که ممکن است برای فرد یا خانواده پیش بیاید بهترین و تخصصی‌ترین خدمات را ارائه می‌دهد. سایر زمینه‌های خدمات مشاوره تلفنی عبارتند از:

 • مشاوره ترک اعتیاد تلفنی
 • مشاوره میان سالی
 • مشاوره روابط عاطفی تلفنی
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره کهن سالی
 • مشاوره خیانت همسر تلفنی
 • مشاوره کودک
 • مشاوره نوجوانان و جوانان
 • مشاوره قبل از ازدواج تلفنی
 • مشاوره دوستی تلفنی
 • مشاوره جنسی
 • مشاوره مهاجرت تلفنی
 • مشاوره شغلی تلفنی
 • مشاوره آنلاین

فرق خاصی بین مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری نیست. این درست می‌باشد که مشاوره حضوری به مراتب از مشاوره تلفنی بهتر است اما برخی افراد به دلایل متفاوتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم توانایی مشاوره حضوری را دارند، در این صورت بهتر است از مشاوره تلفنی مرکز تخصصی مشاوره افرا مشاور بهرمند شوید و با مشاوران مجرب ما تماس حاصل فرمائید.

مشاوره تلفنی رایگان

شما می‌توانید با مشاوران متخصص افرا مشاور در هر زمان از شبانه روز از خدمات مشاوره غیر حضوری این کلینیک استفاده نمائید. افرادی که وسع پائینی از لحاظ مالی دارند می‌تواند از خدمات مشاوره تلفنی رایگان ما بهره‌مند شوند تا مشکلات این دسته از افراد شریف هم برطرف شود.

مشاوران تلفنی مرکز مشاوره افرا مشاور در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت دهی به صورت رایگان به افرادی می باشند که در زندگی خود با اختلالات مختلفی روبرو هستند و به تنهایی نمی توانند مشکل خود را حل کنند می باشند. برای رزرو وقت مشاوره و ارتباط با مشاوران ما می توانید با ما در تماس باشید.

مشاوره تلفنی