لوگو افرا مشاور
مشاوره جنسی

مشاوره جنسی

برای شروع یک زندگی مشترک و ادامه دادن آن نیاز‌هایی وجود دارد که باید از سمت هر دوطرف این‌ها رعایت شود تا زندگی مشترک به بهترین شکل ممکن ادامه پیدا کند. یکی از این نیاز‌ها که جایگاه بسیار بالایی دارد نیاز جنسی می‌باشد. برای اینکه بتوان یک فرد به بهترین شکل نیاز جنسی خود و شریک زندگی‌اش را برطرف کند لازم است به مشاوره جنسی مراجعه کند.

برای رزرو وقت مشاوره جنسی در مرکز مشاوره افرا مشاور می توانید از طریق دکمه زیر در سریع ترین زمان ممکن اقدام فرمایید.

مشاوره جنسی مانند خیلی از مسائل دیگر یک نیاز مهم برای زن و شوهر می‌باشد. یکی از معضل‌های مهم و حائز اهمیت که در زندگی مشترک خیلی‌ها امروزه موجب به وجود آمدت مشکلات زیاد برای خانواده‌ها شده مشکلات جنسی می‌باشد. این مشکل اینقدر برای زوجین مهم و لازم است که حتی در برخی موارد موجب جدایی زوجین از هم می‌شود و جزء اختلالات روابط عاطفی و اختلالات میانسالی می باشد.

این مشکل به دلیل این که از اهمیت بالایی برخوردار است در زمینه‌های مختلف برای سنین متفاوت هم ایجاد مشکل و یا حتی اختلال می‌کند. مشاوره جنسی یکی از اساسی‌ترین نیاز‌های خانواده می‌باشد که در جهت شکل‌گیری و توسعه زندگی و خانواده نقش بسیار مؤثری دارد.

خجالت، ترس، شرم، احساس تنهایی، خسته شدن از زندگی و… همه این‌ها حس و حالاتی است که یک فرد در زمانی که نیاز‌های جنسی‌اش تأمین نشده و با اختلال های جنسی مواجه شده است دارند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هتید به شما توصیه می‌شود هر چه سریعتر به مشاوره جنسی مراجعه کنید تا با پیشنهاد راهکار‌های صحیح از فروپاشی زندگی شما جلوگیری کند.

خوشبختانه کلینیک تخصصی مشاوره و روان‌شناسی افرا مشاور با برخورداری از مشاوران مجرب و دانا در همه زمینه‌های مشاوره به خصوص در زمینه مشاوره جنسی می‌توانند به افرادی که دارای هرگونه مشکل و اختلال هستند مشاوره بدهند و راهکار‌های لازم را به فرد ابلاغ کنند.

در ادامه در وب سایت تخصصی مشاوره و روان‌شناسی افرا مشاور به معرفی مشاوره جنسی و ویژگی‌های آن خواهیم پرداخت.

مشاوره جنسی چیست؟

در ایران به دلیل محدودیت‌هایی که از گذشته دین و مذهب ما در طرز آموزش به کودکان و نوجوانان برای مسائل جنسی داشته است موجب شده است تا جوانان ما در هنگام زندگی و یا حتی در اوایل زندگی با مشکلات جنسی آشنایی کامل نداشته باشند.

جوانانی که به تازگی زندگی مشترک خود را شروع کردند با توجه به سطح میانگین اطلاعات علمی آنان در زمینه جنسی این امر را واجب کرده تا به مشاوره زناشویی مراجعه کنند و آگاهی‌های لازم را در این زمینه کسب نمایند.

با اینکه به طور معمول باید مراجعان مشاوره جنسی جوانان باشند اما در کشور ما افراد میان سال خیلی بیشتر به مشاوره جنسی روی می‌آورند که همین امر نشان دهنده آموزش غیر اصولی از گذشته برای افراد می‌باشند.

مشاوره جنسی با راهکار‌های متعدد و مختلف به جوانان و بزرگسالان از فروپاشی زندگی‌های مشترکی که در این زمینه به مشکل خورده‌اند جلوگیری می‌کند و حتی به زندگی‌های مشترک، شیرینی وصف ناشدنی هدیه می‌دهند و بنیان خانواده را محکم‌تر می‌سازند به همین دلیل به جوانانی که تازه متاهل شده‌اند توصیه می‌شود به مشاوره جنسی مراجعه کنند تا در ادامه زندگی خود به مشکل یا اختلالی بر نخورند.

مشاوره مشکلات جنسی

زمان مناسب رجوع به مشاوره جنسی

مشکلات جنسی برای همه زوجین پیش می‌آید اما برای برخی خفیف می‌باشد و زوجین می‌توانند با صحبت کردن مشکلات خود را حل کنند اما برای برخی بسیار عمیق و جدی می‌باشد و به تنهایی نمی‌توانند این مشکلات یا اختلال را حل کنند در این صورت نیاز است که این دسته از زوجین به مشاوره جنسی مراجعه و برای مشکل خود راه حل طلب کنند.

این موضوع قابل درک می‌باشد که بازگو کردن مشکلات جنسی برای مشاور امری بسیار است برای مراجع‌کننده باشد از این رو می‌توانید با مشاوره تلفنی مشکلات خود را با مشاوران ما در میان بگذارید تا مشاوران کلینیک افرا مشاور به مشکلات شما رسیدگی کنند.

نکته‌ای که در این جا حائز اهمیت می‌باشد این است که برخی از خجالت زیاد و شرم و حیائی که دارند برای این قبیل مشکلات به مشاور مراجعه نمی‌کنند و با سکوت این رنج و درد را تحمل می‌کنند. این را باید بدانید که با سکوت کردن به زندگی مشترک خود کمک که نمی‌کنید بلکه هر روز باعث تخریب بیشتر زندگی مشترکتان با دستان خود می‌شوید.

پس بهتر است با مشاوران افرا مشاور به صورت مشاوره تلفنی رایگان در ارتباط باشید تا مشکلات زندگیتان بر طرف شود. برخی از نشانه‌های آسیب زدن مشکلات جنسی به زندگی مشترک و رابطه زناشویی عبارتند از:

 • یکی از همسران یا هر دو احساس نارضایتی می‌کند و فکر می‌کند که در یک رابطه‌ی ناخوشایند گیر افتاده است.
 • رابطه‌ی جنسی منجر به ناامیدی می‌شود.
 • رابطه‌ی جنسی عامل جرو بحث‌های فراوان می‌شود.
 • یکی از همسران یا هر دو احساس می‌کند که طرف مقابل حضور او را نادیده می‌گیرد و قدرش را نمی‌داند.
 • همسران از یکدیگر دور می‌شوند و دیگر با هم رابطه ندارند.
 • زوجین در رابطه خود با شریک زندگیشان احساس سردی می‌کنند.
 • زوجین دیگر رغبتی به ادامه دادن زندگی مشترکشان ندارند و امثال دیگر … 
مزایا مشاوره روانشناسی

اهمیت مشاوره پس از ازدواج یا مشاوره زناشویی در حل مشکلات جنسی

مشاوره پس از ازدواج یا مشاوره رابطه زناشویی به زوجین کمک می‌کنند تا بتوانند نیاز‌های خود و همسرشان را در زندگی مشترک شناسایی و آن‌ها را تأمین کنند. گا‌هاً رابطه جنسی امری بدن هیچ گونه معنا و یا به اصطلاح ماشینی می‌شود و یا گاهی بعضا رابطه جنسی فقط برای پر کردن فاصله ایمن از یکدیگر می‌شود.

در چنین شرایطی ممکن است یکی از زوجین به خاطر از دست دادن صمیمیت، اعتماد و حس عشق که به آن‌ها اجازه می‌داد تا احساس امنیت کنند و از نزدیکی به یکدیگر لذت ببرند، به شدت اندوهگین شود، که در برخی موارد این روابط به طلاق عاطفی منجر می‌شود.

بعضی افراد حتی برای نشان دادن خشم و ناراحتیشان با همسران خود رابطه جنسی برقرار می‌کند که به نظران کارشناسان حرفه کلینیک افرا مشاور این امر بسیار برای بنیان خانواده و حس زناشویی بین یکدیگر مضر و تخریب‌کننده می‌باشد.

این موارد فقط چند نمونه از مشکلاتی است که در جلسات مشاوره روابط زناشویی به آن‌ها پرداخته می‌شود تا زوجین از تمایلات و خواسته‌های یکدیگر آگاهی بیشتری پیدا کنند و به این ترتیب بتوانند به بهترین راه حل برای هر دو نفر برسند.

مزایا مشاوره جنسی تلفنی

معمولاً هزینه شرکت در جلسات مشاوره یا حتی کارگاه‌های جنسی بسیار بالاست و بسیاری از زوجین توان شرکت در این جلسات و کارگاه‌ها را ندارند، علاوه بر هزینه بسیار زیاد این جلسات، به دلیل حیا و حجب خانواده ایرانی مشاوره تلفنی می‌تواند یک راهکار مناسب برای زوجین باشد تا زوج‌ها بتوانند به راحتی مشکلات و مسائل خود را مطرح نمایند.

از دیگر دلایل برتری مشاوره تلفنی بر مشاوره حضوری می‌توان به نداشتن وقت و درگیری‌های کاری زیاد امروزه افراد اشاره کرد. مشاوره تلفنی جنسی از لحاظ تایم، زمان کمتری را از زوجین برای مشاوره می‌گیرد و حتی از لحاظ مالی مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره حضوری هزینه بسیار کمتری را شامل می‌گردد.

کلینیک افرا مشاور با دانستن این که پرداخت هزینه همین مشاوره تلفنی برای برخی افراد شریف مقدور نیست طرحی را راه‌اندازی کرده است که این دسته از افراد بزرگوار بتوانند به صورت رایگان تمامی مشکلات خود را در هر زمینه و هر چند جلسه که مشاوران لازم بدانند به صورت رایگان استفاده کنند.

مرکز مشاوره و روانشناسی افرا مشاور آماده است تا با متخصصان خود پاسخگوی تمامی سؤالات شما با خدمات مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری می‌باشد.

مشاوره مشکلات زناشویی

ویژگی‌های مشاوره جنسی برای افراد

مشاوره جنس به شما کمک می‌کند تا مشکلات و اختلالات رابطه جنسی خود با همسرتان را برطرف کرده و رابطه‌ای دلنشین و لذت بخش بدون اختلالات جنسی را تجربه کنید. کمک‌های اساسی که مشاوره جنسی به زوجین می‌کند عبارتند از:

 • کمک به ترک عادات غیر مفید در رابطه زناشویی مثل خود ارضایی یا استمنا
 • ایجاد مهارت برای لذت بردن از یک رابطه جنسی و بر انگیخته کردن حس لذت جنسی در فرد
 • آموزش راجع به ایجاد حس تحریک در فرد مقابل
 • افزایش و بهبود روابط احساسی و کلامی بین زوجین به منظور داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش‌تر و موفق‌تر
 • آموزش راجع به آناتومی اندام زنان و مردان
 • آموزش راه‌های کنترل فکر‌ها و استرس‌ها در حین یک رابطه جنسی
 • آموزش راجع به آثار تخریبگر و منفی برخی فانتزی‌های جنسی

اگر شما در زندگی مشترک خود به مشلات جنسی برخورده‌اید می‌توانید با مشاوران افرا مشاور در تماس باشید تا در اسرع وقت با بهترین راهکار‌ها به حل مشکلات و اختلالات شما رسیدگی شود.

آخرین مقالات

سوالات متداول

ممکن است قبل از رجوع به کلینیک افرا مشاور، برای شما سوالات مختلف و گوناگونی پیش آید. در ادامه سعی کرده ایم به برخی از مهم ترین سوالات شما پاسخ دهیم.

آیا مشاوره گرفتن از مشاور در زمینه روابط جنسی به صورت تلفنی تأثیری هم دارد؟

در جواب این سؤال باید گفت بله تأثیر دارد، برخی به خاطر خجالت‌های شخصی از بیان کردن مشکلات جنسی خود به صورت رو در رو نمی‌توانند تمامی مشکلات خود را بیان کنند در این صورت بهتر است از مشاوره تلفنی استفاده نمائید.

آیا مشاوره جنسی با مشاوره روابط زناشویی در یک حیطه قرار دارند؟

خیر فقط در برخی موارد این دو حیطه باهم نکات مشترکی را دارند اما در کل این دوحیطه خدمات و راهکار‌ها و حتی روش‌های درمان متفاوتی با یکدیگر دارند.

در رابطه با مشاوره جنسی اطلاعات و مشکلات شخصی به بیرون منتشر نمی‌شود؟

یکی از اصول مهم مشاور بودن راز داری می‌باشد که هر مشاوری که در کلینیک افرا مشاور آماده خدمت‌رسانی به مراجعین عزیز می‌باشد از این اصل برخورد می‌باشد. پس با خاطر جمعی ماکل مشکلات خود را با مشاوران ما در میان بگذارید.

رزرو وقت مشاوره جنسی

اگر شما در زندگی مشترک خود به مشلات جنسی برخورده‌اید می‌توانید با مشاوران افرا مشاور در تماس باشید تا در اسرع وقت با بهترین راهکار‌ها به حل مشکلات و اختلالات شما رسیدگی شود. برای رزرو وقت مشاوره جنسی می توانید از طریق ز دکمه زیر با مشاوران ما در تماس باشید.

مشکلات جنسی در هر زندگی طبیعی می‌باشد و کسی نباید از این بابت نگران باشد زیرا چون هم علم به اندازه کافی پیشرفت کرده و هم مشاوران عالم‌تر شده‌اند در این زمینه، پس اگر شما هم در زندگی مشترک خود به مشکلات جنسی برخورد کرده‌اید می‌توانید با مشاوران افرا مشاور در تماس باشید تا در اسرع وقت با بهترین راهکار‌ها به حل مشکلات و اختلالات شما رسیدگی شود.

مشکلات جنسی زوجین

نظرات مراجعین ما

کسب رضایت شما مهم ترین هدف ماست، در این بخش از صفحه می توانید نظرات برخی از مراجعه کنندگان ما را مشاهده فرمایید.